Master Dive

Club Master Dive

MD facade

Bliv medlem af Club Master Dive og spar penge på ture, kurser, rejser, udstyr mm.
Det betaler sig hurtigt at blive medlem da rabatten gælder fra samme dag du tilmelder dig. Tre dyk med udstyrsleje og gebyret er allerede tjent ind igen.

Vi har to typer medlemskab, Basic og Guld:

Basic

  • Gratis luft (tank)
  • Gratis bly leje
  • 50% på alle stranddyk
  • Specielle priser på arrangementer/Rejser/Ture
  • 10% på bådture
  • Rabat ved køb af udstyr

Basic medlemskabet koster 1195.- og gælder et helt år.

 

Guld

  • Gratis luft (tank)
  • 50% på alle stranddyk
  • Specielle priser på arrangementer/Rejser/Ture
  • 10% rabat på bådture
  • op til 15% rabat ved køb af udstyr
  • Gratis leje af udstyr (på dags basis)
  • Dykker kursus til "cost-price" ved Guld medlem i et år (Ikke ved profesionelle kurser)

Prisen for Guld medlemskab er 295.- per måned (min 6 måneders medlemskab)

blah!

Udstyr

Hvordan vælger du dit udstyr?. Det kan være lidt af en jungle med alle de mærker, leverandører, netshops og butikker der findes, så hvad skal du som forbruger forholde dig til?. Ja, det er der vel intet decideret facit på, men man kan jo bruge nogle tommefinger regler, som for eksempel om det er et kendt mærke, er det repræsenteret i dit område og har butikken, du køber hos, forhandlet produktet længe. Dette er for at sikre sig den bedste support på længere sigt.

blah!

Uddannelse

Hos Master Dive lægger vi vægt på at dykning skal være en sjov og fornøjelig sport og ikke mindst sikker. Detter genspejler sig på vores kurser hvor instruktøren vil tage dig med til den uforglemmelige verden under vand, og introducere dig til det spændende og sociale aspekt ved dykning. Hvad enten du er nybegynder eller erfaren dykker, har Master Dive et kursus der passer lige til dig og dit behov.

Kullen Grill

Oplevelser

Tag med på vores ture og deltag i vores arrangementer. Hvad enten du er til koral dykning i Rødehavet eller til vragene i Øresund, har Master Dive altid en tur eller rejse der passer til dig. Vi er specialister i vragdyk, så vi kender efterhånden alle vrag i Øresund.

Vi dykker flere gange om ugen og som regel med Helsingør som udgangspunkt.